VIII. MŁODZIEŻOWE ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA LUBLIN z okazji Święta Niepodległości

Bursa Szkolna Nr 1 w Lublinie zorganizowała na strzelnicy pneumatycznej  już VIII. MŁODZIEŻOWE ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA  LUBLIN z okazji Święta Niepodległości. Celem zawodów było uczczenie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie strzelectwa sportowego i wychowania patriotycznego wśród młodzieży, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz nauka sportowej rywalizacji. W zawodach uczestniczyło 60  zawodników i zawodniczek  lubelskich szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz burs i internatów. Podczas nich panowała atmosfera skupienia, życzliwości oraz osiągania sukcesów.

W kategorii burs i internatów nasza reprezentacja w składzie: Lenart Aleksandra, Sobczak Elżbieta i Szymon Kramek zajęła I miejsce osiągając wynik 635 pkt., II miejsce zdobyła ekipa Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych – 550 pkt, III drużyną okazała się reprezentacja Bursy Szkolnej Nr 5 – 471 pkt. Indywidualnie I miejsce zajęła nasza wychowanka Sobczak Elżbieta 233 pkt  – zdobywając tytuł najlepszego zawodnika w kategorii burs i internatów. II miejsce należało również do naszej wychowanki czyli  Aleksandry Lenart – 232 pkt. GRATULACJE!!!

Cześć artystyczną poprowadzili przedstawiciele Rady Samorządu, młodzież z sekcji muzycznej i wychowankowie klas wojskowych  wystąpili  z repertuarem patriotycznym. Młodzież z samorządu zapoznała zgromadzonych gości z krótkim rysem historycznym dotyczącym  odzyskania niepodległości przez Polskę i postacią J. Piłsudskiego, a wychowankowie z sekcji muzycznej przy akompaniamencie zespołu zaprezentowali pieśni niepodległościowe.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy osiągniętych wyników.