Technologiczny detoks

Czy wyobrażasz sobie dzień bez korzystania z nowoczesnych technologii? Świadomie wyłączasz telefon, komputer, tablet i spędzasz czas w świecie realnym, nie sprawdzając Facebooka, najnowszych informacji i nie odczytując maili.

Problem uzależnienia od Internetu staje się coraz poważniejszy. Nieustannie korzystamy z sieci w szkole, domu, na wakacjach. Nie zdajemy sobie sprawy, że zbyt duża liczba informacji przytłacza, wywołuje zmęczenie. Spędzanie wielu godzin przed ekranem może powodować przewlekły ból górnej części pleców i szyi, problemy z koncentracją. Kiedy poczujesz znużenie, nie próbuj zabijać czasu, przeglądając Instagrama. Zamiast tego wypróbuj jeden z naszych sposobów na ciekawe spędzenie czasu bez Internetu. 

Czytaj, pisz

Czasopisma, książki– to doskonała alternatywa dla Internetu i technologicznych rozrywek.

A może sam napisz opowiadanie. Możesz też spróbować napisać wiersz albo tekst piosenki. Kto wie, może odkryjesz w sobie prawdziwy literacki talent!

Polecamy także pisanie pamiętnika, a to nie tylko sposób na zachowanie wspomnień, ale też świetna terapia dla duszy, która pozwala szczerze określić i nazwać to co czujemy i myślimy. 

Medytuj

Medytacja pomaga zmniejszyć stres, poprawia przepływ krwi i wzmacnia odczuwanie radości. Rozluźnij się, zamknij oczy i pozwól swoim myślom swobodnie przepływać. Postaraj się nie koncentrować na żadnym problemie i skup się na byciu tu i teraz.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Wiele osób nie lubi siedzieć w domu i woli rozrywkę na świeżym powietrzu. Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób na oderwanie się od świata technologii, wyciszenie. Spacerując ,czy biegając dotlenisz organizm, zredukujesz stres, podniesiesz poziom endorfin.

Zdobądź nowe umiejętności

Naucz się grać na instrumencie, rysować czy dziergać na szydełku. Niektórzy może odkryją w sobie talent do fotografowania lub gotowania.

Zadbaj o relacje rodzinne

Zagraj z rodziną w grę planszową, w szachy czy kalambury a może wspólnie ułożycie puzzle.

Pamiętajcie prawdziwe życie jest lepsze od wirtualnej rzeczywistości. Spróbujcie raz na jakiś czas odłączyć się i docenić rzeczywistość.