Zwiedzaj z nami Polskę w wakacje! – Mazury

Za nami bardzo trudny czas, czas próby, wewnętrznej mobilizacji, wiary i wytrwałości. Spędzając czas pandemii w domach, nie myśleliśmy o spotkaniach towarzyskich czy wyjazdach,…ale w tych trudnych chwilach wierzyliśmy, że jeszcze przyjdzie czas na wędrówki, wyjazdy i dalekie podróże. Myśleliśmy o czymś przyjemnym i aby choć na chwilę przenieść się w jakieś piękne miejsce na ziemi…

I w końcu nadszedł czas kiedy możemy zacząć podróżować, cieszyć się naturą, zwiedzać. Wraz z rozpoczęciem wakacji chcemy zainaugurować na naszej stronie internetowej nowy wakacyjny cykl pt. „Zwiedzaj z nami Polskę w wakacje”

Dziś przedstawiamy Wam Mazury.

Mazury – Kraina Tysiąca Jezior, raj na ziemi dla miłośników żeglarstwa. Jedno z tych niesamowitych miejsc, gdzie człowiek czuje się szczęśliwy, zapomina o troskach dnia powszedniego i docenia to, co najpiękniejsze- życie, przyrodę i otaczający nas świat. Dzika przyroda, lasy, jeziora i nieskażony przemysłem teren daje ukojenie, spokój i radość dla duszy.

Mazury poza wspaniałymi krajobrazami obfitują w miejsca, które na stałe zapisały się na kartach historii Polski. Dwa warte uwagi obiekty to na pewno tereny Grunwaldu,  oraz Wilczy Szaniec. Dla niektórych zaskoczeniem może być pochodzenie nazwy „Mazury”. Słowo wywodzi się od przedrostka „maz-”, który znaczył „smolić” (dawniej  rzeczownik „maź” oznaczał smołę). Poprzez połączenie przedrostka „maz-” z przyrostkiem „-ur” powstało określenie na smolarzy zamieszkujących tereny leśne w tym regionie i to właśnie od nich pochodzi nazwa Mazury.

Zatem pora ruszyć na wycieczkę i zwiedzanie, bo na Mazurach naprawdę jest co oglądać!