Polecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej platformy, strony i serwisy internetowe pomocne w sytuacji nauki zdalnej:

Polecane przez MEN platformy, strony i serwisy internetowe pomocne w sytuacji nauki zdalnej:

https://epodreczniki.pl/

To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje gotowe materiały dydaktyczne.
Na platformie uczniowie mają do dyspozycji:
– e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
– dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki.

https://www.cke.gov.pl/

Znajdują się tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy,
a także wspierające w przygotowaniach do egzaminów.

https://lektury.gov.pl/
Ta platforma to wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Dzięki niemu
w jednym miejscu można znaleźć kanon lektur w formie elektronicznej, do czytania na telefonach, tabletach i czytnikach.

https://przystanekhistoria.pl/

To popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku.

https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1

Na portalu IPN w zakładce Edukacja, znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli,
na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

https://ninateka.pl/edu

To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.

https://polona.pl/

Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji. W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

Warto zajrzeć także tu:

https://pistacja.tv/  – darmowe videolekcje z matematyki.

https://www.youtube.com/user/jezykalnia – kanał pomocny w nauce języka angielskiego.

https://www.youtube.com/user/MiroslawZelent/about – kanał dla pasjonatów informatyki.