ZAPRASZAMY NA CZWARTE ” ZAJĘCIA ON-LINE” W RAMACH DORADZTWA ZAWODOWEGO – Barometr Zawodów

Wiecie już jak napisać CV oraz  list motywacyjny. Mieliście okazję poznać również swoje predyspozycje zawodowe. Przyszedł czas abyście zapoznali się z listą zawodów, na które obecnie jest zapotrzebowanie w naszym Kraju.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało prognozę „zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego”. Wskazano w niej m.in. 24 zawody, dla których – według ministerstwa – będzie szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy. Zawody, które mają mieć szczególne znaczenie na krajowym rynku pracy ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa, to:

automatyk, elektromechanik, elektronik, elektryk, kierowca mechanik, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechatronik, murarz-tynkarz, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, technik automatyk, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik budowy dróg, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik elektronik, technik elektryk, technik energetyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik programista, technik spawalnictwa, technik transportu kolejowego.

Barometr zawodów według barometrzawodów.pl – województwo lubelskie

zawody deficytowe:

Dekarze i blacharze budowlani, Diagności samochodowi, Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, Fizjoterapeuci i masażyści, Fryzjerzy, Kierowcy autobusów, Kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, Krawcy i pracownicy produkcji odzieży, Kucharze, Lekarze, Mechanicy pojazdów samochodowych, Monterzy instalacji budowlanych, Nauczyciele praktycznej nauki zawodu, Nauczyciele przedmiotów zawodowych, Nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, Operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, Operatorzy obrabiarek skrawających, Piekarze, Pielęgniarki i położne, Pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, Samodzielni księgowi Spawacze, Szefowie kuchni.

Zainteresowanych tematem zapraszam na stronę, gdzie oprócz zawodów deficytowych znajdziecie podział na zawody, w których obecnie jest równowaga lub nadwyżka na rynku pracy. Na podanej stronie znajdziecie również podział na województwa jak i powiaty.

https://barometrzawodow.pl