AVON KONTRA RAK PIERSI

Każdego roku notuje się w Polsce ponad 18 tysięcy nowych zachorowań. Co roku na raka piersi umiera blisko 5 500 kobiet, głównie z powodu wykrycia choroby w zbyt zaawansowanym stadium.

  Październik to miesiąc wali z rakiem piersi, dlatego też 8 października odbyło się w naszej bursie spotkanie dla dziewcząt dotyczące profilaktyki, diagnostyki oraz nowoczesnego leczenia nowotworów piersi.
Spotkanie przygotowane zostało przez przedstawicielki firmy kosmetycznej Avon, która to utożsamiana jest nie tylko z dbaniem o urodę, ale także z działaniami na rzecz kobiet.  Avon to firma, która wspiera niezależność kobiet, piękno, a także dba o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

W Polsce Avon aktywnie prowadzi dwa duże projekty społeczne – AVON Kontra Rak Piersi oraz AVON Kontra Przemoc. Pierwszy z nich ma na celu podniesienie świadomości kobiet w kwestii profilaktyki raka piersi oraz zwiększenie dostępu do badań profilaktycznych. Dofinansowuje każdego roku tysiące badań USG piersi i prowadzi działania edukacyjne, współpracując z najważniejszymi organizacjami zaangażowanymi w walkę z rakiem piersi.

W Polsce kampania AVON Kontra Rak Piersi prowadzona jest od 1998 roku i jest jedną z największych inicjatyw społecznych prowadzonych w Polsce. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Taka świadomość może uratować życie! Działania podejmowane w ramach kampanii mają przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

 

 

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *