10 grudnia – Światowy Dzień Piłki Nożnej

Światowy Dzień Piłki Nożnej to święto zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Futbol to jedna z najstarszych gier w piłkę. To nie tylko prosta rozrywka, ale i odzwierciedlenie charakterów narodowych, bo każde państwo czy naród posiada swój własny styl gry.

W wielu krajach piłka nożna zajmuje pierwsze miejsce pod względem popularności wśród dyscyplin sportowych i gier zespołowych, ma ona około 4 miliardów fanów na całym świecie.

Celem Światowego Dnia Piłki Nożnej jest zjednoczenie zarówno piłkarzy jak i kibiców oddanych tej grze sportowej.

Również w Polsce  piłka nożna należy do najpopularniejszych dyscyplin sportu. W historii polskiego futbolu zapisało się wielu wybitnych zawodników m.in. Włodzimierz Lubański, Jan Tomaszewski, Grzegorz Lato, Kazimierz Deyna oraz obecny kapitan drużyny narodowej Robert Lewandowski. Zawodnicy ci dostarczali i dostarczają wielu wrażeń i często są idolami młodzieży.

W naszej bursie zamieszkują chłopcy trenujący tę dyscyplinę i z okazji święta życzymy Im spełnienia marzeń o wielkiej karierze. Dla wielu z nich piłka nożna to nie tylko zwykła gra, często to całe ich życie.